نکات عکاسی مینیمالیستی

http://aminacademy.ir

عبارت «هر چه ساده تر، قابل فهم تر» به یک دلیل مشهور شده است: چون واقعاً جواب می دهد. بله، گاهی اوقات پیچیدگی در ترکیب بندی اشیاء در یک عکس خوب است اما با ایجاد یک فضای تقریباً خالی، شما می توانید یک عکس قوی تر خلق کنید.

 

ادامه مطلب

عکاسی از کودکان:چگونه از تار شدن عکس بچه ها جلوگیری کنیم

 

 

یکی از شایع ترین سوالاتی که من دیده ام: «کمک! تمام عکس های بچه من تار می شود! من چه کاری را اشتباه انجام می دهم؟!» اگر شما هم همین مشکل را دارید، من پنج نکته به شما

خواهم گفت که می توانید انجام دهید تا به شما کمک کنند از گرفتن عکس های تار از بچه ها جلوگیری کنید.

ادامه مطلب

گوگل فتواسکن بدون دردسر عکس‌های چاپی را دیجیتال می‌کند

اپ گوگل فتو اسکن (Google PhotoScan) ابزاری است که روی گوشی هوشمند اندروید یا آی‌او‌اس خود نصب می‌کنید و با استفاده از آن می‌توانید، یک نمونه کاملا با کیفیت از عکس کاغذی خود را دیجیتالی کنید. دیگر خبری از نقطه‌های نورانی درون عکس و سایه‌ها نیست.

ادامه مطلب

چرا چیزی به نام عکس نمادین وجود ندارد?

چرا چیزی به نام عکس نمادین وجود ندارد

آیا عبارت عکس «نمادین» بیش از اندازه تکراری و دست‌مالی شده نیست؟ مگر نماد و تصویر تقریبا به یک معنی نیستند؟

ترجمه: شهاب شهسواری

اولین برخورد من با تصاویری که به آنها نمادین گفته می‌شود یک پوستر چه‌گوارا با رنگ‌های صورتی و فیروزه‌ای بود. بعد از آن نوبت به میدان تیان‌آن‌من رسید. عکسی از مردی که سال ۱۹۸۹ جلوی ستونی از تانک‌ها در چین ایستاده‌است.

من جدیدا نسبت به واژه «نمادین» به شدت حساس شده‌ام و این واژه فکر من را به خودش مشغول کرده‌است. قطعا اگر شما در دوره و جای دیگری زندگی کرده‌باشید با تصاویر «نمادین» دیگری روبرو شده‌اید. در هالیوود عکس‌های هنرمندانه‌ای از گرتا گاربو (Greta Garbo) وجود دارد، در چین تصاویر مائو. اما آیا عبارت عکس «نمادین» بیش از اندازه تکراری و دست‌مالی شده نیست؟ مگر نماد و تصویر تقریبا به یک معنی نیستند؟

ادامه مطلب

سینماگراف

 آموزش ساختن عکس‌های متحرک در فتوشاپ

سینماگراف‌ها (Cinemagraph) چه به صورت ساده یا پیچیده می‌توانند شما را گیج کنند. سینماگراف‌ها در واقع مرزی بین عکس و ویدئو می‌باشند. آنها در واقع GIFهای متحرکی هستند که شکل جدیدی پیدا کرده‌اند. با وجود منسوخ شدن کلیپ آرت‌های (clipart) متحرک از سطح اینترنت، GIFهای متحرک همچنان به گستردگی خود باقی مانده‌اند و تنها شکل جدیدی همچون عکس به خود گرفته‌اند. در ادامه این مطلب ساخت سینماگراف ها در فتوشاپ را به شما آموزش می دهیم.

ادامه مطلب